Pozostałe Pozostałe

„Za horyzontem". Adrianna Lasota Roque: „Tudo bem-Brazylia oczami Polki"

  • Data rozpoczęcia:
    23 LUTEGO 19:00
  • Data zakończenia:
    23 LUTEGO 22:00

Zapraszamy 23.02.2023 godzinie 19.00 do Regionalnego Centrum Kultury na spotkanie w ramach cyklu podróżniczego „Za horyzontem". Adrianna Lasota Roque: „Tudo bem-Brazylia oczami Polki", które odbędzie się na sali widowiskowej RCK.

W tym miesiącu Brazylia - w końcu mamy karnawał - a więc zapraszamy do Ameryki Południowej.

O Brazylii opowie Adrianna Lasota, pilotka wycieczek po Ameryce Łacińskiej. Przez 5 lat pracowała jako lokalna przewodniczka po Rio de Janerio i Brazylii. 16 lat temu pierwszy raz z mężem Brazylijczykiem odwiedziła Brazylię i zostawiła w niej serce. W 2010 wróciła tam ponownie, aby spędzić w niej następne 7 lat życia.

Na spotkaniu opowie o tym dlaczego pokochała ten kraj i dlaczego pomimo to... postanowiła go opuścić. Będzie więc o słońcu, jego wpływie na codzienność Brazylijczyków, o ich podejściu do życia, o kulturze plażowania, dobrym jedzeniu i najlepszym piwie na świecie, sambie, karnawale, wierzeniach, piłce nożnej, urozmaiconej faunie i florze, ale też o fawelach, przemocy, korupcji, ubóstwie i luksusie, jakim jest poczucie bycia bezpiecznym.

Bilety: 12 zł (normalny), 10 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca) do kupienia w kasie RCK oraz na kupbilecik.pl

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x